Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
1 3 5 9
Erzurum Hava Durumu
Ocak 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Erzurum’da İslami Düğün Hazırlıkları

Gençler için evlenmek kolay iş değildir. Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar farklılık gösteren organizasyonlar ve yöresel adetler evlenecek kişileri zorlarken Erzurum da ki firmamız bu konuda hem ailelerin isteklerini hem de gelin ve damadın isteklerini eksiksiz şekilde yerine getirmektedir.Egenin şirin illerinde bir tanesi olan Erzurum da İslami düğün hazırlıklarının önemsendiği çeşitli adetleri ve inanışları barındıran illerden biridir bu inanışlar göz önüne alınarak Erzurum organizasyon firmamız semazen, ilahi gurubu ve ney eşliğinde ilahi gurubu gibi etkinlikler yapar. Erzurum da İslami düğün hazırlıklarına göre kız isteme olayı sadece Cuma günü olmaktadır. Erzurum da İslam’ı olarak düğünlerin iki bayram arasına gelmemesine dikkat ederken firmamız iki bayram arasında kendini yeni sezona hazırlayarak davetlilerin karşısına eksiksiz çıkar.Düğüne kız tarafı yatak odası ve mutfak eşyalarını alırken erkek odası misafir odası ve oturma odasını alır. Erzurum da kız evinde düğüne bir hafta kala çeyiz serilir ve damat kız evine düğüne bir hafta kala çeyizi almaya gider bu da özellikle Cuma günü seçilir. Kız evine gelen hoca dua ederken Erzurum da düğün hazırlıklarında kız evinden ilk çıkan ve erkek evine ilk giren zıpadır. Zıpanın içinde Kuran’ı Kerim ve bir adet ekmek bulunur. Erzurum da İslami olarak bakıldığında erkek evinde mevlit okutturulur.

İslami düğün

Düğün törenlerimiz bizlere manevi dini anlayışımızın kendimizi yansıtan değerlerimizin bir kısmıdır.ALLAH’IN bize bu özel günü lütfettiği şekilde yerine getirmek yüce rabbimize sonsuz bir teşekkürdür.Hayırlı bir işe hayırla başlarsak bizim için en hayırlısı o olur.
Düğün de islami alem dünyasıdır.Düğün gecesi bize helal kılındığı şekilde olmalıdır.Ben gelenekleri yerine getiriyorum,yüce rabbimin rızasıda önemlidir. Vurgusunuda yerine getiriyorum demektir. ALLAH’ın rızası ile birlikte gönlümüzü yüreğimizi güzel kılan ilahiler, bize allah aşkını veren tasavvuf bir gece yaşamaktır.
Bu geceyi maneviyata bağlayan semazen gösterileri de ALLAH’ın sevgisini hoşluğunu üzerimize almak için izleyen tüm kişilerin gönül kalbini ona bağlayan iç duygu şelalesidir. Semazen nedir? Sorularına gelince…
Sema; soyut olarak insanın alemde varoluşu Yüce Rabba olan aşk ateşini ona en doğru şekilde ilerlemesini, yürüdüğün yolun sonunun ona çıkacağını ifade eder. Sema eden semazenler her dönüşünde kalbinde dilinde ALLAH’ın ismini ism-i celal okur.Onun kalbinin her ritmi allah için atar, kan damarlarında dolaşır.Bin hayırlı işi yapmak başa gelicek bir hayırsızı engellemektir. Yüreğimizi yüreğini allah aşkıyla birleştiren Rabbimize sonu olmayan bir teşekkürdür.

İslami düğün

Bilindiği gibi küçüklüğümüzden evlenecek yaşa kadar olan süreçte her genç kızlarımızın aklında bir düğün hayali vardır. Bu anın en özel şekilde organize edilmesini ister ve büyülü bir gece yaşamak isteriz.
Yaşanacak bu özel gecede her şeyin dört dörtlük olması için çaba sarfeder kendimizi kaliteli dürüst insanların eline bi nevi teslim ederiz. Kimimiz için düğün; sade, kimimiz için de şatavatlı bir gece ifade eder.
Bunları planlarken kendimizin kadar yüce allahın’da istediği bir şekilde manevi, iman değerlerimizi göze alarak unutulamayacak ALLAH’ında hoşnutluğunu kazanarak unutmak istemediğimiz ömrümüz boyunca hem gönül hemde vicdan rahatlığı ile mutluluğumuza daimi bir mutluluk kazandırabiliriz.
Bizler’de İSABET ORGANİZASYON olarak hafızalarınız da yaptığımız işlerle daimi kazınmak ister, mutluluğunuza birde bizim imzamızı atmaktan mutluluk ve onur duyarız. Her daim maddesel olmayıp kaliteyi, başarıyı hedefleyen bir firma olarak tüm düğün, kına, sünnet organizasyonlarınızı tüm titizliğimizle üstlenerek mutluluğunuza anı bırakacak şekilde kendimize sorumluluk bilip tüm sorumlulukları eksiksiz yerine getirmeyi hedefleriz.

Doğa güzellikleri

ÇEŞİT ÇEŞİT MEYVE VE SEBZE VAR .SAYISINI SAYAMAYACAĞIMIZ KADAR.BUNUN YANINDA BİTKİLER DE VAR TABİİ.IHLAMUR,ÇAY,ADAÇAYI VS.MESELA ÇAY..EN SEVDİĞİMDİR YA.BAZILARI KAHVEYİ ÇOK SEVER MESELA HAFİFORTA Bİ KAHVE YAĞMURLU BİR HAVA VE HOİ Bİ SOHBET.EVET BENDE O HOŞ SOHBETİ ÇAY İLE YAPANLARDANIM MESELA .SEVİYORUM DEMLEYECEKSİN KOCA BİR DEMLİK ÇAYI TOPLAYAAKSIN GÖLÜNE DOST ETTİĞN DOSTLARINI ANLATIP DURACAKSIN YAŞADIKLARINI.ONLAR DÖKECEKLER SANA ÇAY EŞLİĞİNDE .
OHH MİS.ÇAY ARTIK BENDEN BİRİ GİBİ .EVE GİDİP YEMEK ÇEŞİT ÇEŞİT MEYVE VE SEBZE VAR .SAYISINI SAYAMAYACAĞIMIZ KADAR.BUNUN YANINDA BİTKİLER DE VAR TABİİ.IHLAMUR,ÇAY,ADAÇAYI VS.MESELA ÇAY..EN SEVDİĞİMDİR YA.BAZILARI KAHVEYİ ÇOK SEVER MESELA HAFİFORTA Bİ KAHVE YAĞMURLU BİR HAVA VE HOİ Bİ SOHBET.EVET BENDE O HOŞ SOHBETİ ÇAY İLE YAPANLARDANIM MESELA .SEVİYORUM DEMLEYECEKSİN KOCA BİR DEMLİK ÇAYI TOPLAYAAKSIN GÖLÜNE DOST ETTİĞN DOSTLARINI ANLATIP DURACAKSIN YAŞADIKLARINI.ONLAR DÖKECEKLER SANA ÇAY EŞLİĞİNDE .
OHH MİS.ÇAY ARTIK BENDEN BİRİ GİBİ .EVE GİDİP YEMEK YEMEDEN EVVEL OCAĞA ATIYORUM ÇAYI HAH İŞTE O AN İÇİM RAHATLIYOR.ÇÜNKÜ BİLİYORUM Kİ ÇAY VARSA MUHAKKAK Kİ MUHABBET DE OLACAKTIR YANINDA.VEYA ÇAY EŞLİĞİNDE GÜZEL BİR FİLM.HEMDE SEVDİKLERİNLE DAHA GÜZEL OLUR.MESELA DOSTLARIM VARDIR BENİM CANIMDAN ÇOK SEVDİĞİM ONLARDAN BİRİNİ GÖRDÜĞÜMDE HERŞEYİ UNUTUVERİRİM.ONLARLA BİR OLDUK MU KİMSE TUTAMAZ BİZİ 2 DEMLİK ÇAYIN NE ARA BİTTİĞİNİ ANLAMAYIZ BİLE.BİR BAKMIŞSSIN 2 DEMLİK ÇAY BİTİVERMİŞ AMA BİZİM MUHABBET HALA BİTMEMİŞÇOK ŞÜKÜR ONLARI BANA VEREN RABBİME.ONLARDA BİR NİMET GİBİ BENİM İÇİN.
BAZISI İLAHİ SÖYLEYİP İÇİMZİ OKUR,KİMİSİ İKİ KELAM EDER DERDİMİZİ ORTAYA KOYAR RESMEN.İNSANIN İÇİNİ RAHATLATAN VE GÖZ GÖZE TEMAS KURUNCA BİRBİRİNİ ANLADIĞI DOSTLARI MUTLAKA OLMALI BEN ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM ŞAHSEN.MESELA ÇIKIYORUZ DOĞAYA BÖYLE DAĞA TAŞA BAKIP TEFEKKÜR EDİYORUZ MESELA DİYORUZ HER MEYVE KABUKLU YARATILMIŞ,HEPSİ TESETTÜRÜNE BÜRÜNÜP ÖYLE GETİRİLMİŞ,İŞTE BÖYLE SAATLERCE BİLE SADECE BİR MEYVENİN TEFEKKÜRÜNÜ YAPARIZ.NE KADAR ŞÜKRETSEK AZDIR RABBİ’MİZE..MESELA BEN PENGUENLERE HAYRANIMDIR HARİKA HAYVANLAR.ÇOK SEVİYORUM ONLARI.PAYTAK PAYTAK YÜRÜMELERİ ÇOK HOŞUMA GİDER KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ.HAMDOLSUN BUNLARI BİZE GÖSTEREN ALLAH’A..
YEMEDEN EVVEL OCAĞA ATIYORUM ÇAYI HAH İŞTE O AN İÇİM RAHATLIYOR.ÇÜNKÜ BİLİYORUM Kİ ÇAY VARSA MUHAKKAK Kİ MUHABBET DE OLACAKTIR YANINDA.VEYA ÇAY EŞLİĞİNDE GÜZEL BİR FİLM.HEMDE SEVDİKLERİNLE DAHA GÜZEL OLUR.MESELA DOSTLARIM VARDIR BENİM CANIMDAN ÇOK SEVDİĞİM ONLARDAN BİRİNİ GÖRDÜĞÜMDE HERŞEYİ UNUTUVERİRİM.ONLARLA BİR OLDUK MU KİMSE TUTAMAZ BİZİ 2 DEMLİK ÇAYIN NE ARA BİTTİĞİNİ ANLAMAYIZ BİLE.BİR BAKMIŞSSIN 2 DEMLİK ÇAY BİTİVERMİŞ AMA BİZİM MUHABBET HALA BİTMEMİŞÇOK ŞÜKÜR ONLARI BANA VEREN RABBİME.ONLARDA BİR NİMET GİBİ BENİM İÇİN.
BAZISI İLAHİ SÖYLEYİP İÇİMZİ OKUR,KİMİSİ İKİ KELAM EDER DERDİMİZİ ORTAYA KOYAR RESMEN.İNSANIN İÇİNİ RAHATLATAN VE GÖZ GÖZE TEMAS KURUNCA BİRBİRİNİ ANLADIĞI DOSTLARI MUTLAKA OLMALI BEN ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM ŞAHSEN.MESELA ÇIKIYORUZ DOĞAYA BÖYLE DAĞA TAŞA BAKIP TEFEKKÜR EDİYORUZ MESELA DİYORUZ HER MEYVE KABUKLU YARATILMIŞ,HEPSİ TESETTÜRÜNE BÜRÜNÜP ÖYLE GETİRİLMİŞ,İŞTE BÖYLE SAATLERCE BİLE SADECE BİR MEYVENİN TEFEKKÜRÜNÜ YAPARIZ.NE KADAR ŞÜKRETSEK AZDIR RABBİ’MİZE..MESELA BEN PENGUENLERE HAYRANIMDIR HARİKA HAYVANLAR.ÇOK SEVİYORUM ONLARI.PAYTAK PAYTAK YÜRÜMELERİ ÇOK HOŞUMA GİDER KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ.HAMDOLSUN BUNLARI BİZE GÖSTEREN ALLAH’A..

Düğün Fotoğrafçınız hazır mı ?

Özel günlerinizin ölümsüz hale gelmesini sağlamak amacı ile çekilen fotoğraflar genel itiberiyle beklentileri karşılayabilecek bir kaliteye sahip olamamaktadır. Zira yapılan çekimler son derece amatör fotoğraf makineleri ile ve oldukça amatör bir bakış açısı ile yapılmaktadır. Halbuki sizin için belki de yaşamınızın en özel ve değerli olan bu günden kalan hatıraların fotoğraflara nasıl yansıdığı da son derece önemlidir. Nasıl ki özel olarak gerçekleştirilen çekimler sizi ve düğün gecenizi en iyi şekilde yansıtıyor ise ise amatör bir şekilde gerçeklestirilen çekimler de o denli kalite düzeyinden mahrum kalacaktır. Bu nedenle  düğün fotoğrafçısı konusunda daha titiz davranmalı ve sizin için son derece özel olan bu gecenizden önce muhakkak profesyonel bir düğün fotoğrafçısı İzmir ile anlaşma sağlamalısınız. Son zamanların popüleritesi yüksek save the düğün çekimleri ile de sizlere hizmet veren İzmir düğün fotoğrafçısı bu konuda oldukça iddialı…

Fotoğrafçılık Tecrübe Gerektirir

Üstün bir bilgi ve deneyim gerektiren
düğünlerde en kaliteli ve parlak kareleri yakalayabilen profesyonel fotoğrafçılar, düğününüze dair en özel anları fotoğraflamak konusunda da deneyimlerinden ve bilgi birikiminden destek alıyor. Işık, enstantane, kontras gibi ayarlar fotoğrafların netliğinde oldukça belirleyici ayrıntılardır. Ancak amatör fotoğraf makinelerinde mekana göre bu ayarları yapmanız pek de olanaklı değildir. Yüksek kalite ve profesyonel fotoğraf makinelerinin  işte bu noktada bir kez daha önemi ortaya çıkıyor. Sadece bu özel gecenizde kullanmak için böyle bir makine satın almanız elbette ki gerekmez. Çünkü profesyonel  İzmirde düğün fotoğrafçısı olarak çekimlerinizi bizzat kendi fotoğraf makinemiz ile yapıyor ve tarafımızdan elde ettiğiniz albüm de oldukça nezih görüntülerden oluşuyor.

Düğün Fotoğraflarınızı Emin Ellere Bırakın

Çiftlerin en çok yaptığı hatalardan biri de kendi fotoğraflarını yakınlarından birinin çekimine bırakmalarıdır. Özellikle hafif loş ve puslu olan salon düğünlerinde gerçekleştirilen bu alelade çekimler ne yazık ki yüzlerin dahi seçilemeyeceği kadar flu görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Tüm bu sorunları yaşamamak ve bu özel gününüzde kaliteli çekimler elde etmen için bizj tercih etmenizi öneriyoruz. Mükemmel save the düğün çekimleri ile de sizlerle beraber olduğumuzu unutmayın.

 

Mehter Takımı Erzurum

Erzurum mehter takımı, tarihi Türk musikimizin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılmasını ilke edinerek, katıldıkları tüm gösterilerde seyredenlerin manevi ve milli duygularını kabartmaktadır. Profesyonel Erzurum mehteran ekibimiz, yılların deneyimine sahip ve alanında başarılı 16 kişilik ekipten oluşmaktadır. Erzurum mehter ekibimiz sadece Erzurum ve çevresindeki davetlerde görev yapmamakta, aynı zamanda tüm Türkiye genelindeki organizasyonlara katılım sağlamaktadır.

Tarihi bir gelenek ve kültür olarak adlandırabileceğimiz mehter gösterisi Erzurum ve çevresindeki illerde halkın büyük beğenisini toplamaktadır. Mehter marşları bir zamanlar batıyıı bile etkisi altına almıştır. Dünyanın en eski askeri bandolarından biri olarak kabul edilen Osmanlı mehteran bölüğü, günümüzde turistik amaçlı gerçekleşen gösteriler için oluşturulan yeni kadrolarla bu mirasın yeni nesillere de geçmesine vesile olmuştur. Ulusal bayramlarda sundukları gösterilerle herkesin duygularını kabartmayı ve coşkulandırmayı başaran organizasyon firmamızın bünyesinde yer alan mehter takımı Erzurum dışındaki illerde de harika gösterileri imza atmaya devam ediyor. Günümüzde mehteran takımları düğün ve çeşitli etkinliklerde de tercih edilmektedir. Düzenleyeceğiniz organizasyona farklılık katmak ve konuklarınıza güzel dakikalar geçirtmek istiyorsanız, mehter takımı kiralama Erzurum hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Özel günlerinize ve gecelerinize coşku katmak için Erzurum mehter takımımız sizleri beklemektedir. Bizimle iletişime geçerek mehter takımı kiralama hizmetimizin yanı sıra; semazen, ses ve ışık sistemi, sahne ve diğer tüm organizasyon ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Erzurum mehteran takımı olarak her zaman halkımızın hizmetindeyiz

Erzurum-mehter-takimi

Konrefansçı Önerilerimiz

Türkiye de tüm il ve ilçeler de çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinlikler için de bilgi paylaşımının yer aldığı, öğretici, eğitici yanı bulunan konferanslara yer verilmektedir.

Ancak bu konferansların ilgi çekici olabilmesi için, seyirciyi de işin içine çeken interaktif konferanslar daha da önem kazanmaktadır. İnteraktif konferanslarda  Talha Uğurluel İletişim en çok dikkat çeken isimlerdendir.

Talha Uğurluel gerçekleştimiş olduğu birbirinden farklı konuları içereren ve sırradışı anlatımlarıyla, izleyiciyi , adeta salondan alıp, olayın gerçekleştiği tarihe ve o yere götürmektedir. Müzik, görsellik ve efektlerinde zaman zaman kullanıldığı bu tarz interaktif konferanslar için Talha Uğurluel telefon iletişim kurulabilir.

Konferansı sevdirmek te bizlerin elinde, sevdirmemekte…

Sanatçılar Tavsiylerimiz

{Ahmet Özhan 26 Ağustos 1950 tarihinde, babasının polis olarak görev aldığı Şanlıurfa şehrinde dünyaya gelen Ahmet Özhan ülkemizce tanınan sayılı, ünlü ses sanatçılarındandır.
|Ahmet Özhan, müzik eğitimini 1960’lı İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde almıştır. İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde ki eğitimine devam ederken sahne ve plak çalışmalarına başladı. 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosu’nda profesyonel ve ilk olarak sahne tozu yuttu. 70’li ve 80’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmasını genç yaşta sahneye çıkmasına borçludur. }

İkbal Gürpınar Orta öğrenimini Kırıkkale İmam Hatip Lisesi’nde gördü. Ailesi tarafından, haberi olmadan nişanlandırıldı ve nişanlandığı kişiye daha yakın olmak için zorla İzmir’e yatılı okula gönderildi.

Sanatçılar Sedat Uçan

{Kolpa adlı müzik grubu, Adana kökenli Türk Rock grubudur. Temelleri, grup üyelerinin Adana’da geçirdikleri lise hayatına dayanır. Kolpa; resmi olarak 2005 yılında İstanbul’da Bora Yeter ve Barış Yurtçu tarafından kuruldu.
|Kolpa 2007 yılında Dinçer Çetin’in yani gitarcının yerine, yine başka bir lise arkadaşlarından biri olan Cenk Taner Dönmez geçti. Bu değişimle, grup, ilk albümünde yer alan 3 kadroya ulaşmış oldu.}
Sedat Uçan
{Erhan Güleryüz 2002 yılında ağabeyi Sinan Güleryüz ile özel bir prodüksiyon şirketi kurmuşlardır. Bu prodüksiyon şirketi; Vokaliz, Deniz Arcak, Grup Avrasya, Serkan Çevik (gitarcı), Mehmet Kul ve Cengiz Ünal gibi müzisyen ve gruplarının albümlerinde yapımcı olmuştur. 2011 yılında Grup Ayna’nın Eurovision’a katılacağı hakkında spekülasyonlar ortaya çıkmıştır. Fakat gruptan gelen açıklamalara göre TRT tarafından Grup Ayna’ya sunulan bir teklif ortada yoktur.
|Erhan Güleryüz Erhan Güleryüz 2007 yılından itibaren birçok TRT kanalında “Aynadan Yansıyanlar” adlı televizyon programı sunmuştur. Eylül 2010 tarihinden, Mart 2012 tarihine kadar televizyon programı yapmamıştır. Şu an “Aynadan Yansıyanlar” programı Haziran ayına kadar TRT Müzik’te Çarşamba günleri 21:30`da izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. }

Web Sitesi www.mehteran.org tanıtımı

Önceki Ordu Marşı ( dikkat : Basın çalıştırmak için mavi düğme)

Mehter Osmanlı Yeniçeri Deniz Kuvvetleri Band tek bandolarndan dünyanın en eski in . Elde edilen parcadaki ” MİHFER ” kelime .

hafif ile İslam Türk devletleri , değişiklikler konumda yer aldı . Hacı Bektaş Veli PiriYeniçeri Yeniçeri ve her olmayan yürütülmesi önce Peygamber , Ali , ve ? Hacı Bektaş Veli mar isimlerini söz larda ve dua belirlemek in geleneği .

Web sitesi: Mehter takımı Olan 3 önemli sembolü , soba , bayrak ve zafer .

Osmanlı mehterinde , flüt , boru ve aynı zamanda askeri düdük kurrenay bu tür rüzgar , rüzgar ve kenarları gibi , davul , nakkare, zil ve perküsyon veya etkileyecek § evgan cihazlar bu tür olarak deneyimli alınan yerleştirmek . Tüm tablolar ve bu miktarı | İletişimiçin eşit eşdeğer numarası | o edildi nasıl tarafından hesaplanan birkaç çok döşemeler mehter dayanakarak .

Askeri musukiyi başlık verilen yerel toplum yürütmek tam gerçekleştirmek Osmanlılar , . MİHFER donanma kelime Farsça , ekber de ( önde ) , en ( değil büyük ) izm i Tafdil bir anlam göstermektedir. Türk silahlı kuvvetler grup Arap stil bu kelime ,çoğul , bulunan Yeniçeri de .

1826 yılında Mehter Takımı , Sultan II . Mahmud , Ahi ve Bektaşi üzümü ile Yeniçeriler ocakları eşlik eden kapalı ve Enver Paşa tarafından 1908 yılında yeniden açıldı.
konularda

1 Mehter Örgütü
2 Impact Batı şarkı Mehter
3 Mehter Kapanış
4 Mehter Re Örgütü
Bilinen bestecileri beş
beş 1 . on altı yüzyıl.
5 2 . 17 yüzyıl.
beş Üç . on sekiz yüzyıl.
Altı Kaynaklar
7 Dış bağlantılar

Mehter Organizasyon

Bir ile parça Mehter Yeniçeri ki, rağmen biz değil tanımlamak kesinlikile tarih üzerinde bu da oldu kurulmuştur , on dört I. yüzyılda Murat ( Hdavendigar ) oldu tanınan sırasında Ocak de süresiandarl Kara Halil Paşa ? belirtildiği bir öneri . Bazı kaynaklar sözü burada bu organizasyonu 1365 yılında 1362 yılında o da muhtemeldir olmasıdır . Özel hayran Orhan Bektaşilik Alevi olarak bilinen . Ne zaman kurma Orhan Gazi , Hacı Bektaş firması manastırYeniçeriler in . kurmak Will için dua için yeni bir yeniçeri . Hacı Bektaş , bakılmaksızın mevcut Pir Yeniçeri birlikleri , ilan yeni belirlenmesine Yüce Yasal haklar bu akışların kupa, pazularn güçlü , keskin kılıç , ok tehlikeli , onlar olacak her zaman dua buyursun kazanan . İşte Team Group Ben Bektaşiler gibi isimler verdi neden Yeniçeri Ocak Bektaşi yan , kendi Taifei Bektaşi yan , Horde Bektaşiler , ocakları . Osmanlı İmparatorluğu , olarak anılacaktır yeniden kullanılmaktadır Hristiyan gençler ‘ s fikir oluşturulan alma fayda askeri eğitimli ve kalıp Hacı Bektaşi Veli . Yeniçeri ordu at başlangıç ​​ Bu öylesine olarak bilinen Yeniçeri ordu ve bağlı topluluk Bektaşi oldu . Bu | Osmanlı İmparatorluğu’nun ordusu askeri kadar 1.826 oldu 1. elektrik . Osmanlı İmparatorluğu’nun | Ordusu Askeri kadar sonunda hemen önce başlık , ​​savaşa Yeniçerilerin bir müfreze Hacbektash ocağı geliyor den taraf Mahkemesi ? Dergah ki, Hacı Bektaşi Veli postni katılımıyla i EVL ¢ d’ ndankendini , bir :

” … Bu doğru verilen sarılmış ikrar … Bu damümin Kalu Beli’den Eyledik Birliği şekilde … Orada Nebimiz Muhtar Ahmedi Nur i ilahi pervaneleriz … için parmaklarınızla La Yezal mestaneleriz …… tkenmeyiz çatlak … Saylmayz Pir ile i cümle almak dedi beli … üçlü , beşli , yedili … Kerem i Ali Nur i Nebi , Primi Master , Sultan Hacı Bektaşi Veli … yetkilileri hükümet ! devranna mayından arındırılması demek ”

Doğrudan glbank I ( dua ) ve Pir On gerekli himmet . uygun olarak için Ayrıntılar bu kişi ikamet Hacı Bektaş ı Veli Yeni § eriler’in yüksek sesle at herkes tarafından okuma | dinledi | duydum . Bir Yeniçeri glbengi ( dua ) :

başlangıç ​​otoritesinin devlet kamu hizmetler grup adı Mehter içki vard.Mehterhane idi.Btn Emiri adlı ekli ve bu kadar başıdır ordu grup Mehterba ? tarafından filo güç deneyleri başkanı satın Mehter Alem , Büyükelçi tasdik kabul mevcut mevcut , herkes yeni bir sancak sancak atanan ileri Prensliği Powers deneyimli olarak gönderin ve almak kazanmak | olsun .

İki türlü in organizasyonu Mehter Yeniçeri bant ( bant set ) nedeniyle nedeniyle teşekkür oldu için

Of eğitim u Alem Müzisyen Mehter olduğu , ( olarak yeniçeri üzerinde )
Esnaf Mehter ( Ahi klinikler isteğe bağlı) .

Of eğitim , için Sultanlığı ile Alemdarlar Alem Mehter memuru korumak sancaklarn Mehterhane etti meydana .

Padi ahnki grup ? Önde gelen askeri oldu bandı . Bu belirlemek delik Mehter Hassa bir konusu Alem . Daha sonra sadrazam , kubbe kraliçeler, sayman , reislkttap , beylerbeyi, Türkmen yöneticiler Mehterhane sancak vardı . Ben bir bir katlı Mehter Bektaşi geleneği olmuştur tanınan . Sultan ve ait dokuz Veziri ¢ zama katlı .
Etkisi Batı müzik Mehter

Mehter peşrevlerinin mükemmel oyuncu . Pe erevi satın ? Alay , At Prelude , Prelude Sultan , Büyükelçi bunlardand Prelude . Göç boru, benef ei zar ,kompozisyon ve cengi kufei membran gibi ? ? saldırı silahlı kuvvetler vardı havalarmz . Yazdı Mozart | Batı harikalar mucizeler melodileri , altında etkisi | ordu | silahlı kuvvetler , Türk ordusunun şarkı besteciler gibi Bizet Moda ( Ala Turka ) bu tür â? ? â? ? bilinen kompozisyon . Bunlardan Mozart’ın Türk Marşı , için noktasında durumda Bizert’in Arieziyen paketi . Batı orkestralar , çan Mehter kazandı .

Mehter Türkmen Bey kurulmuştur gruplar ekipleri eşdeğeri ilgili benzer ile Hindistan .
Mehter kapanış

Ocaklar edilmiştir kapalı 1826 yılında ve Yeniçeri Yeniçeri ve Ahi Mehterhane katliam oldu katıldı . De Osmanlı topraklarında 1826 yılında doğan benzer zaman tarih Bektaşi mezhebi yasağının .

Balıkesir Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/balikesir-mehter-takimi/balikesir-mehter-takimi.html

Denizli Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/denizli-mehter-takimi/denizli-mehter-takimi.html

Bursa Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/bursa-mehter-takimi/bursa-mehter-takimi.html

Buçok neden ocak iş , rağmen mevcut uygun asker , askerler el sınırları in genişleme ve fetih çarpma ve korumak sınırları , senaryosu vurgulayarak edildi hakkında geliyor . Yine , de satın | hem altında devam eden ve yeni fetihler hükümdarın emirleri komutasında bir silahlı kuvvetler union önemlidir . Benzer şirketleri için , avantaj den programı , bu nedenle mahkumların , deneyimli önceki Türk devletleri . Bu ise anlamda , Osmanlılar , Selçuklular ve Memluk tanınan kendi fonksiyon . İlk kurulumu Yeniçerilerin , ordu Yeniçeriler deneyimli bin kadar alınmıştır . Her Bunlardan yüz temas , donanma komutanı önce usulüne Türkler şeklinde bir yaya ” ? Yayaba ” atanmıştır .
Mehter Mehteran Organizasyon

Alternatif kaldırma ve Mehteran Bölüğünün edildi kurulan 1.826 Mehterhane Avrupa bantları solmaya içinde . Daha sonra tarihinde 1914 yılında ,Pantürkizm cereyannn uygulamak Enver Paşa ve emriyle ordu müze yeniden edildi kurmak aşağıda name Mehteran Hakaniye bağlı .

İletişim Web Sitesi: Mehter takımı kiralama

Düğün Çeşitleri

Gümrük mezhepleri arasında yaygın olarak değişebilir.Roma Katolik Kilisesi “Kutsal Evlilik” olarak eşlerin tanık olarak bir rahip ve topluluk üyeleri önünde birbirlerine ihsan bu durumda birinde, yedi gizini biri olarak kabul edilir. Tüm ayinleri olduğu gibi, İsa (Matta 19:1-2 İncili, Katolik Kilisesi § 1.614-1.615 arasında ilmihal bakınız) tarafından tesis edilerek olarak görülmektedir.Doğu Ortodoks Kilisesi, bu Gizemler biridir, ve bir koordinasyon ve bir şehitlik olarak görülmektedir. Aziz Thomas Hıristiyanlar, Hindistan Hıristiyanların bir dinsel etnik grup Hindu, Yahudi ve Hıristiyan düğün öğeleri dahil bir düğün töreni.

{Hindu Töreni Damat bir Rajput düğünde at sırtında geldi
Hindu törenleri genellikle Sanskritçe ,Hindu kutsal dili tamamen ya da en azından kısmen yapılmaktadır . Düğün kutlamaları birkaç gün sürebilir vebölge , mezhep ve kast bağlı olarak , son derece farklı olabilir . Düğün günü , gelin ve konukların önünde birbirlerinedamat çelenk . Çoğu Konuklar sadece bu kısa töreni tanık ve sonra sosyalleşme , yiyecek ve bırakın. Dini kısmı (varsa ) yakın arkadaş ve akrabaları tarafından tanık , daha sonra saat geliyor . Dini bir tören mevcut durumda , bir Brahman ( Hindu rahip ) kutsal bir yajna ( yangın kurban ) ve kutsal ateş ( Agni )evlilik ana tanık ( sakshi ) olarak kabul edilir düzenler . Çiftyangından önce oturuyorlar ederkenVedalar ve yan metinlerden mantra okur. En önemli adım gelin ve damat , el -ele , kutsal ateş çevreleyen yedi kez , bir evlilik yemini temsil eden her daire , neyin saptapadi veya saat Phere olduğunu. Daha sonra damat parlak kırmızı ( sindoor ) ile gelinin alnına işaretler ve boynuna bir altın kolye ( mangalsutra ) koyar . Diğer bazı ritüelleri önce veya bu yanında söz konusu Kurul ayinleri takip edebilirsiniz. Daha sonra gelin resmen damat ailesine katılmak için onu kan akrabaları yola . |Çin kültürleri
Geleneksel Çin düğünlerde ,çay töreni Batılı bir düğün töreninde sözü bir değişim eşdeğerdir . Bu ritüel hala büyük şehirlerde , hem de Tayvan kırsal Çin , ancak gençler , Hong Kong, Malezya ve Singapur arasında yaygın olarak uygulanan ,Çay Töreni ile birlikte evlilik Batı tarzı bir arada uygulama eğilimindedir .
Gelin evine damat ile evine ayrıldığında , bir ” Good Luck Woman ” anlamına gelen , başının üzerinde kırmızı bir şemsiye yapacak ” ,kabuğu yükseltmek yaprakları yayıldı. ” Bu ” iyi şanslar kadın ” iyi bir evlilik , sağlıklı çocuk ve kocası ve yaşam veliler bahşedilmiştir birisi olmalıdır . Diğer yakınları dağılım pirinç , kırmızı fasulye ve onun önünde yeşil fasulye olacak . Kırmızı şemsiye kötü ruhundan gelin korur ve pirinç ve fasulyealtın tavuk dikkatini çekmek için vardır.
Yeni evliler çay sunma anne önünde diz çökmek . Çay yapma A Good Luck Woman hayırlı ifadeler aile korusun diyor . Yeni evliler de birbirine sunmadan önce saygı göstermek için yüksekçay bardağı yükselterek , birbirlerine çay sunuyoruz.
Çay almak edenler genellikle takı veya kırmızı zarf ile sarılmış Li Shi paragelin hediyeler verir.
Çay Töreni birbirlerinin ailesineyeni evliler tanıtmak için resmi bir ritüel olduğunu ve saygı ve ebeveynleri için takdir göstermek için yeni evliler için bir yol . Yeni evliler anne , hem de yaşlı yakın akrabalarına her iki tarafına çay hizmet ebeveynleri önünde diz çökmek . Ebeveynler yeni evliler için nimet ve hediyeler sözlerini verir. Çay Sunum sırasında , bir ” Good Luck Woman ” yeni evliler ve anne korusun hayırlı ifadeler söyleyebilirim . Nimet bu uğurlu sözler korusun ve eğlendirmekaile ve eğlence ve keyif dolu vesilesiyle yapmak için tasarlanmıştır . }